Gizlilik ve Güvenlik - Enbeş
0 Cart

Menü

Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik Bildirimi

Gizlilik ve Kredi Kartı Güvenliği

I- Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği bizler için her şeyden daha önemlidir. www.melodie.com.tr'den alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler (Teslimat/Fatura adresleri, Tel Numaraları vs.) başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.

3-D Secure Neden Güvenlidir?

www.melodie.com.tr-3 D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir. Yapımız içersinde sadece sizin sipariş esnasında kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgiler saklanmaktadır. Üyelik esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaklardır.

Kredi Kartı Güvenliğiniz

www.melodie.com.tr, sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. www.melodie.com.tr'de bu amaçla kurulmuş, verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin kontrolünü gerçekleştiren bir Kredi Kartları Sahtekarlığı (Fraud) Departmanı mevcuttur. Bu yüzden, www.melodie.com.tr'den ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin banka tarafından doğruluğunun onaylanması gerekmektedir, bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilmektedir. GlobalSign sertifikalı home.com.tr, Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak GlobalSign tarafından 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

II-İade Koşulları

Müşteri 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 48/4 maddesi uyarınca, usulünce bildirimde bulunmak koşuluyla cayma hakkını on dört günlük süre içerisinde kullanabilir.

Cayma Hakkının Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

a) 3. kişiye veya alıcı’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)

b) İade formu,

Bu belgelerin satıcı’ya ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ve teslimat masrafları alıcı'ya iade edilir ve 10 gün içinde ürünü iade etme yükümlülüğü alıcıya aittir. İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi zorunludur.

Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen ürünün kargo bedeli alıcı tarafından karşılanacaktır.

Ürün satıcı’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmekte olup faturanın ürünle birlikte satıcı’ya gönderilmemesi durumunda alıcı’ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Ürün ile beraber iade edilecek olan faturanın üzerine de "iade faturasıdır" ibaresi yazılıp alıcı tarafından imzalanacaktır.

III- Cayma Hakkı Kullanılamayacak Haller

Ürünün ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması ve satıcıtarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Bu şartı taşımayan ürünler iade alınmaz.

Satıcı cayma süresi içinde malı tüketiciye teslim etmişse tüketici, malı ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi takdirde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

IV- Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.